Zespół CHIME przeszedł drgawki
Model instrumentu CHIME został niedawno poddany rygorystycznym testom, aby potwierdzić, że może wytrzymać stres związany z uruchomieniem i trudnymi warunkami panującymi w kosmosie. Ta nowa misja programu Copernicus dostarczy krytycznych danych wspierających zrównoważone rolnictwo i nie tylko.
Rosnąca globalna populacja i przyspieszające skutki zmian klimatu zwiększają zagrożenia dla bezpieczeństwa żywnościowego. Aby pomóc w rozwiązaniu tego ważnego problemu, ESA opracowuje CHIME, co oznacza Copernicus Hyperspectral Imaging Mission for the Environment.
Nowy satelita będzie wyposażony w unikalny spektrometr obrazujący w zakresie od widzialnego do krótkiej fali podczerwieni, który zwróci pomiary spektroskopowe w celu wsparcia nowych i ulepszonych usług w zakresie zrównoważonego zarządzania rolnictwem i różnorodnością biologiczną, a także w celu scharakteryzowania właściwości gleby, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia roślinności.
W ramach procesu rozwoju, model tego krytycznego instrumentu przeszedł rygorystyczne testy w zakładach IAGB w Niemczech, aby zweryfikować jego integralność termiczną i strukturalną, zapewniając, że wytrzyma wyzwania związane ze startem i trudnymi warunkami życia na orbicie.
Te niezbędne testy obejmowały umieszczenie instrumentu w komorze próżniowej i poddanie go ekstremalnym wahaniom temperatury, sprawdzenie, czy jego waga i środek masy są zgodne ze specyfikacjami projektowymi, a także zamontowanie go na wytrząsarce, aby potwierdzić jego odporność na intensywne wibracje i hałas, które napotka podczas startu.
Jens Nieke, kierownik projektu CHIME w ESA, powiedział: "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc powiedzieć, że testy przebiegły bardzo dobrze, a model instrumentu CHIME przeszedł je śpiewająco. Nasze podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym zespołom.
"Te testy pozwalają nam iść naprzód w rozwoju misji ze świadomością, że ten niezwykły instrument jest wystarczająco wytrzymały, aby wytrzymać ewentualne uruchomienie i życie w kosmosie."
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.